Počet pasažérů ČSA stoupl na 4,4 milionu

17. 10. 2008     Letenkář.cz

České aerolinie (ČSA) přepravily od ledna do konce září letošního roku 4,4 milionu cestujících, což je o 4,9 procenta více než za stejné období loni. Celkem ČSA uskutečnily za devět měsíců téměř 32 tisíc letů, jejich letadla přepravila také přes 15 tisíc tun zboží a pošty. Největší poptávka byla tradičně po letech do Moskvy, Paříže, Amsterdamu, Madridu a Londýna.

Štítky:
ČSA

Zdroj: Letenkář.cz

Online rezervace letenek:

 • Letiště Praha Ruzyně odbavilo rekordních 12,7 milionů pasažérů

  (07.01.2009, Letenkář.cz) I přes všeobecný útlum letecké dopravy, se podařilo letišti Praha Ruzyně zvýšit počet odbavených cestujících. Celkem jich podle předběžných údajů letištěm prošlo od ledna do prosince rekordních 12,7 milionu, o zhruba dvě procenta více než v roce 2007. Stejným tempem rostl také počet startů a přistání, kterých loni bylo 175 tisíc. Za nárůst letiště vděčí především úspěšné letní sezoně, kdy se počet ...

 • Letiště Brno Tuřany odbavilo již půl milionu cestujících

  (09.01.2009, Letenkář.cz) Mezinárodní letiště v Brně Tuřanech letos odbavilo již přes půl milionu cestujících, což je nejvíce za jeho 50 letou historii. Pro srovnání, Praha Ruzyně by měla letos překročit hranici 13 milionů cestujících a ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově zhruba 332 tisic. O největší podíl z půl milionu cestujících se postaral let Brno – Londýn a turistické chartery.

 • Letiště Brno Tuřany odbavilo již půl milionu cestujících

  (21.12.2008, Letenkář.cz) Mezinárodní letiště v Brně Tuřanech letos odbavilo již přes půl milionu cestujících, což je nejvíce za jeho 50 letou historii. Pro srovnání, Praha Ruzyně by měla letos překročit hranici 13 milionů cestujících a ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově zhruba 332 tisic. O největší podíl z půl milionu cestujících se postaral let Brno – Londýn a turistické chartery.

 • Letenky v ČR: 2008, historicky nejlepší rok

  (29.01.2009, Letenkář.cz) Letecké společnosti zažily v Česku loni nejúspěšnější rok v historii. Prodaly přes 790 tisíc letenek, za které utržily přes deset miliard korun. Počet vydaných letenek tak za rok stoupl téměř o desetinu. Vyplývá to z údajů mezinárodní organizace leteckých dopravců IATA. iDNES.cz, odkud tato zpráva pochází, však odhaduje ve skutečnosti ještě větší útraty za letenky. Čísla z IATA totiž nezahrnují prodeje nízkonákladových společností ...


Sponzorované odkazy


Letenky do Indie

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.