ČSA zruší v ekonomické třídě jídlo a pití zdarma

12. 12. 2008     Letenkář.cz

Dle informací iDNES.cz plánuje ČSA od února 2009 snížit své náklady na provoz ekonomické třídy. Nově již cestující v ekonomické třídě ČSA nebudou dostávat zdarma nápoje a jídlo, ale budou si ho moci koupit. Ekonomická třída ČSA se tedy čím dál více svojí nabídkou blíží nabídce lowcostových aerolinek, tedy až na cenu za letenku. Tam jsou i nadále ČSA ...

Štítky:
ČSA

Zdroj: Letenkář.cz

Online rezervace letenek:

 • Jídlo za peníze nově již i na dálkových letech

  (25.08.2008, Letenkář.cz) Zvykli jste si na dálkových letech na komfort v podobě jídla a pití zdarma? Již brzy nejspíše o tento komfort přijdete. Jako první s touto novinkou přišla letecká společnost United Airlines. Od 1. října 2008 bude tato novinka zavedena v ekonomické třídě United Airlines na letech mezi Washingtonem a Evropou. Hladovci si budou muset připlatit od 6 do 9 dolarů za sendvič nebo salát.

 • ČSA šetří, zmenší flotilu a zruší linku do New Yorku

  (03.07.2009, Letenkář.cz) Na ČSA stále více doléhá krize a firma se snaží šetřit. Podle plánu zveřejněného ve čtvrtek aerolinie zruší od letošní zimy přímou linku do New Yorku a zmenší flotilu letadel o deset procent. Nyní firma provozuje padesát strojů. Kromě zrušení jediného celoročního dálkového spoje firma zřejmě zruší či razantně omezí některé evropské linky. Plán vychází z předpokladu, že v letní sezoně dojde k dvoucifernému poklesu počtu cestujících. Letní sezona je přitom pro všechny letecké společnosti nejvýnosnějším obdobím.

 • Alitalia zruší do konce měsíce 100 letů denně

  (19.11.2008, Letenkář.cz) Italská letecká společnost Alitalia zruší do konce měsíce denně 100 ze svých 600 letů. Důvodem jsou pokračující protesty pilotů a palubního personálu. Do konce měsíce má být dokončena dohoda o prodeji zdravé části aerolinek konsorciu italských investorů CAI.

 • Ryanair v říjnu zruší lety kvůli stávce v Boeingu

  (18.09.2008, Letenkář.cz) Irská letecká společnost Ryanair zruší v říjnu více než polovinu svých letů mezi Prahou a Dublinem. Informoval o tom server iDNES.cz s tím, že za zrušení letů může stávka zaměstnanců Boeingu, která zpozdí dodávky nových letadel, s kterými Ryanair počítal. Ryanair podle dat v letovém řádu zrušil lety v deseti dnech mezi 1. až 24. říjnem.


Sponzorované odkazy


Letenky do Belgie

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.