Evropská komise zesiluje tlak na aerolinky kvůli internetovému prodeji letenek

08. 01. 2009     Letenkář.cz

Evropská komise zesiluje tlak na aerolinky, které prodávají letenky na internetu. Chce, aby všichni prodejci dodržovali zákony EU. V dopise zaslaném zástupcům aerolinek proto komise stanovila 30 bodů, které aerolinky musejí dodržet, aby nepoškozovaly zákazníky – např. tím, že neuvádějí plné ceny letenek.

Zdroj: Letenkář.cz

Online rezervace letenek:

 • Evropská komise zesiluje tlak na aerolinky kvůli internetovému prodeji letenek

  (25.01.2009, Letenkář.cz) Evropská komise zesiluje tlak na aerolinky, které prodávají letenky na internetu. Chce, aby všichni prodejci dodržovali zákony EU. V dopise zaslaném zástupcům aerolinek proto komise stanovila 30 bodů, které aerolinky musejí dodržet, aby nepoškozovaly zákazníky – např. tím, že neuvádějí plné ceny letenek. Komise dospěla k závěru, že při nákupu letenek po internetuje obchodníky klamán zavádějícími informacemi či ...

 • Brusel schválil pomoc letišti v Ostravě

  (14.01.2009, Letenkář.cz) Evropská komise schválila státní podporu 11,15 milionu eur (297 milionů korun) na pořízení strojů a dalších zařízení, která jsou potřebná pro provoz letiště v Ostravě. Podpora by měla být vyplácena do konce roku 2013. Nakoupit by se za ni měly například nástupní můstky, tahače pro posun letadel a další zařízení.

 • Seznam nebezpečný leteckých společností dle EU byl rozšířen

  (21.04.2009, Letenkář.cz) Evropská komise rozšířila seznam leteckých společností, které z bezpečnostních důvodů nesmějí létat do žádné ze zemí Evropské unie, o šest firem z Kazachstánu a všechny letecké společnosti ze západoafrického Beninu. Na takzvané černé listině se nově ocitla i thajská One Two Go Airlines a ukrajinská Motor Sich Airlines. Seznam aerolinií, které mají zakázaný provoz v rámci Evropské unie.

 • Olympic Airlines získá investiční firma MIG

  (18.03.2009, Letenkář.cz) Řecká vláda prodá problémovou státní leteckou společnost Olympic Airlines řeckému investičnímu holdingu Marfin Investment Group (MIG). O aerolinky měla zájem ještě konkurenční letecká společnost Aegean, která nabídla i vyšší cenu, vláda se ale obávala, že by toto spojení neschválila Evropská komise. MIG nabídl 45,7 milionu eur za letecké operace Olympic a 16,7 milionu za divizi technické údržby. Aegean Airlines nabízely ...


Sponzorované odkazy


Letenky do Číny

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.