Zajímavosti a zprávičky z leteckého průmyslu

14. 10. 2009     Akční letenky.cz

Letecká společnost Qatar Airways se stala vůbec první aerolinkou na světě, která v komerčním letadle využívá palivo vyrobené ze zemního plynu. Toto palivo vyrábí společnost Royal Dutch Shell a je určené pro Airbus A340-600, který v pondělí poprvé letěl na trase Londýn Gatwick – Doha. Společnost Shell vyvinula a vyrobila speciální směs GTL.

Zdroj: Akční letenky.cz

Akční letenky - informace o akčních letenkách, nových trasách a novinkách v oblasti levných letenek.
http://www.akcniletenky.cz

Online rezervace letenek:

 • ČSA převzaly „Oskara leteckého průmyslu“

  (09.12.2009, Akční letenky.cz) Nejlepší leteckou společností se sídlem ve střední a východní Evropě jsou letos podle OAG ČSA. Toto prestižní ocenění, které uděluje mezinárodní letecká organizace Official Airline Guide (OAG) včera ČSA převzalyv Londýně. O oceněních, označovaných jako „Oskarové leteckého průmyslu“, rozhodují hlasy registrovaných hodnotitelů z celého světa. České aerolinie obdržely tento titul již pošesté za sebou.

 • Zajímavosti a zprávičky z leteckého světa

  (15.03.2010, Akční letenky.cz) Nízkonákladová letecká společnost Ryanair zařadila do svého letového řádu novou destinaci – Ciudad Real, město nacházející se asi 160 km od Madridu. Nově bude od 25. května nabízet letenky z letiště Londýn Stansted do Ciudad Real třikrát týdně. Další leteckou společností, která bude čelit stávce je TAP Portugal.

 • IATA vítá rozhodnutí Evropy pomoc leteckému průmyslu

  (28.04.2010, Rádi cestujeme) IATA oceňuje rozhodnutí Evropy pomoci leteckým společnostem, které díky sopce na Islandu přišli odhadem za šest dnů pozastavených letů o přibližně 1,7 miliardy americký dolarů. Samozřejmě tyto ztráty budou mít dopad téměř na všechny letecké dopravce. Dá se také očekávat, že pro některé to může být ona pověstná poslední kapka.

 • British Airways a TAP Portugal budou stávkovat

  (16.03.2010, Akční letenky.cz) Letecké společnosti British Airways a TAP Portugal budou stávkovat. Již včera jsme v článku Zajímavosti a zprávičky z leteckého světa informovali o plánované stávce TAP Portugal. Piloti této letecké společnosti, která mimo jiné nabízí i lety z Prahy do Lisabonu, by měli stávkovat celkem 6 dní od 26. do 31. března 2010.


Sponzorované odkazy


Letenky do Izraele

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.