IATA

Online rezervace letenek:

Letecká doprava v roce 2011 ještě bezpečnější!

07. 03. 2012     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA), sídlící v kanadském městě Montreal, zveřejnila informace o nehodovosti v roce 2011, které potvrzují zvyšující se bezpečnost létání. Ve srovnání s rokem 2010 jsou totiž statistiky z roku 2011 zase o něco optimističtější.

Praha Ruzyně oceněno jako Nejlepší letiště na světě

06. 06. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) dnes v Singapuru udělila prestižní cenu Eagle Award letišti Praha Ruzyně. Toto ocenění každoročně náleží letišti, které je považováno jako nejvíce se rozvíjející, zákaznicky nejlépe orientované, nákladově efektivní (value for money) a trvale se zlepšující.

Letadlem v roce 2010 ještě bezpečněji

03. 03. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Z údajů, které zvěřejňuje Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA), je v posledních letech patrné postupné zvyšování bezpečnosti v letecké dopravě. V roce 2010 přepravily letecké společnosti celkem 2,4 miliard pasažérů, přičemž bylo uskutečněno na 36,8 milionu pravidelných letů.

Podle IATA aerolinky letos vydělají

08. 06. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

IATA uveřejnila informaci, že předpokládá návrat k ziskovosti aerolinek ještě letos. Předpoklad je, že letecké společnosti jako celek vydělají až 2,5 miliardy dolarů. Přitom ještě nedávno IATA počítala se ztrátou cca. 2,8 mld. dolarů.

IATA vítá rozhodnutí Evropy pomoc leteckému průmyslu

28. 04. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

IATA oceňuje rozhodnutí Evropy pomoci leteckým společnostem, které díky sopce na Islandu přišli odhadem za šest dnů pozastavených letů o přibližně 1,7 miliardy americký dolarů. Samozřejmě tyto ztráty budou mít dopad téměř na všechny letecké dopravce. Dá se také očekávat, že pro některé to může být ona pověstná poslední kapka.

Letiště Košice ztratilo více jak polovinu pasažérů

27. 10. 2009     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Letiště Košice (IATA kód: KSC) ztratilo během září více jak polovinu pasažérů. Za tak podstatný pokles je na vině nízkonákladová letecké společnost SkyEurope, kteráse ještě v srpnu obstarávala 42% veškeré dopravy v Košicích. Kromě SkyEurope v Košicích létá také slovenské Danube Wings, dále pak Austrian Airlines a České aerolínie ČSA.

Novinky z letiště Katowice

30. 09. 2009     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Polské letiště Katowice (IATA kód: KTW) je často využíváno také českými cetujícími. Díky své výhodné poloze nedaleko Krakova ho totiž obsluhují některé nízkonákladové letecké společnosti (např. WizzAir, Ryanair, Germanwings). O tom, že i sekundární letiště zažívají velký rozvoj, jistě svědčí hned dvě novinky, kterými se letiště Katowice může pochlubit.

Prodej letenek v ČR neustále klesá

13. 05. 2009     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Podle Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu IATA klesl prodej letenek v České republice v dubnu o pětinu. Dnes to uvedl server idnes.cz. Prodej letenek je od roku 2001 nejnižší, což zapříčinilo, že některé agentury sníží prodej až o dvě třetiny. Co to znamená pro cestující? Prodejci na jedné straně zvyšují poplatek za vystavení letenek.

Aerolinky prodělaly přes osm miliard dolarů

03. 03. 2009     Letenkář.cz     Trvalý odkaz

Světové aerolinky loni prodělaly více než osm miliard dolarů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu (IATA). Ta původně odhadovala, že loňská ztráta aerolinek činila pět miliard dolarů. Aerolinky loni poškodil nejprve prudký nárůst cen ropy, později pak globální finanční a ekonomická krize, jež výrazně snížila poptávku po letecké přepravě. V samotném čtvrtém čtvrtletí, ...

ČSA zpřehlední a zlevní platby za nadváhu zavazadel

31. 01. 2009     Letenkář.cz     Trvalý odkaz

Dosud se totiž cena stanovovala konkrétním procentem z tzv. IATA tarifu a cestující tak hůře zjišťoval, kolik za nadváhu zavazadla doplatí. Nyní jsou destinace rozděleny podle vzdálenosti do tří pásem, kde cena činí 300, 600 nebo 900 Kč za kg nadváhy zavazadla. Ceny jsou tak u většiny destinací nižší než dosud. I nadále budou ČSA svým cestujícím přepravovat zavazadla do ...

1 2


Téma: IATA

Aktuálně zde naleznete 11 článků na téma IATA.

Sponzorované odkazy