Sopečný mrak

Online rezervace letenek:

Další omezování evropské letecké dopravy

07. 05. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Zatímco poslední novinky z oblasti evropské letecké dopravy byly aktualizovány Evropskou organizací pro bezpečnost leteckého provozu (Eurocontrol) 6. května 2010, deník BBC přišel dnes ráno s čerstvými informacemi. Podle Eurocontrolu v noci mezi 5. a 6. květnem došlo k obnovení erupcí islandské sopky Eyjafjöll.

Irsko uzavřelo opět letiště kvůli sopce

04. 05. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Dnes Irsko na pár hodin uzavřelo prakticky všechna svá letiště, kvůli sopečnému prachu. Letiště v Dublinu nebo Corku jsou do 13 hod. uzavřena. Po 13 hod. se očekává zprovoznění, avšak s možnými zpožděními. Do 14 hod. budou uzavřena letiště v Belfastu, Knocku a Shannonu.Byl zrušen i let na trase Praha-Dublin. V tabulce níže uvádíme seznam zrušených letů společností Ryanair. Ryanair zrušil lety od dnešní 6 hod. do 14 hod.

Sopečný mrak opět omezuje leteckou dopravu

04. 05. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Islandská sopka začala opět přidělávat vrásky letecké dopravě. Tentokrát je omezena letecká činnost na území Velké Británie a Irska, a to z důvodu očekávaného nárůstu koncentrace sopečného prachu nad povolené limity.

EU tlačí na letecké společnosti, aby odškodnili cestující

30. 04. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Během šesti dnů, kdy byl v mnoha zemích uzavřen vzdušný prostor, kvůli sopečnému prachu, uvízlo na letištích údajně až 10 mil. cestujících, a bylo zrušeno na 100 tis. letů.Evropská Unie se snaží přimět aerolinky k tomu, aby zaplatili výdaje cestujících, například za ubytování v hotelu. Letecké společnosti se tomu brání. Náklady na pokrytí škod dosahují odhadem až do výše 62 mld. korun.

IATA vítá rozhodnutí Evropy pomoc leteckému průmyslu

28. 04. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

IATA oceňuje rozhodnutí Evropy pomoci leteckým společnostem, které díky sopce na Islandu přišli odhadem za šest dnů pozastavených letů o přibližně 1,7 miliardy americký dolarů. Samozřejmě tyto ztráty budou mít dopad téměř na všechny letecké dopravce. Dá se také očekávat, že pro některé to může být ona pověstná poslední kapka.

Wizzair obnovuje provoz a nabízí 20% slevu na své letenky

23. 04. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Letecká společnost Wizz Air nyní plně obnovila svůj provoz a všechny lety by měly odlétat dle plánu. Navíc se Wizzair rozhodl oslavit návrat k běžnému provozu slevou 20% na své letenky. Rezervujte si letenku u Wizzairu 24. nebo 25. dubna. Sleva se vztahuje na letenky v rozmezí 24.4.-30.6. 2010.

Nejnovější informace o letecké dopravě v Evropě

23. 04. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Podle Evropské organizace pro bezpečnost leteckého provozu (Eurocontrol) se pro dnešek očekává, že se letecká doprava bude pohybovat v normálu. Předpokládá se, že se dnes uskuteční mezi 28 000 až 29 000 lety. Přesto ale Eurocontrol dodává, že stále nebude provozována menší skupina letů.

Letecká přeprava se vrací do normálu

22. 04. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Po týdnu chaosu se letecká přeprava v Evropě uklidňuje a do konce týdne by se měla situace vrátit do normálního stavu. Aerolinky obnovují svoje lety a některé přidávají i dodatečné spojení, která mají pomoci dopravit cestující z různých koutů světa domů. Pomalu se sčítají i škody, které přerušení přepravy způsobilo.

Strach pasažérů pomalu opadá: Evropa obnovuje lety

21. 04. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Strach cestujících ze sopečného popelu islandské sopky a jeho možného dopadu na bezpečí letecké přepravy pomalu opadá. Podle deníku BBC se Evropa začíná připravovat na postupné obnovení svých dočasně zrušených letů. Podle organizace Eurocontrol (Evropská organizace pro bezpečnost leteckého provozu) bude ve středu 22. dubna 2010 již operovat 75 % evropských letů.

Letecká doprava se vrací do normálu, Ryanair nadále ruší lety

21. 04. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Letecká doprava se po výbuchu sopky na Islandu pomalu vrací k normálu. Vzdušný prostor je už otevřen nejen u nás, ale také v těchto zemích: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Maďarsko, Itálie, jižní Francie, Řecko, Nizozemí, Norsko. Polsko, Portugalsko, Španělsko, Rumunsko, severní Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Velká Británie, Ukrajina a na jihovýhodě Evropy. Letadla také již mohou operovat na trase Praha-Londýn.

1 2


Téma: Sopečný mrak

Aktuálně zde naleznete 16 článků na téma Sopečný mrak.

Sponzorované odkazy


Letenky na Nový Zéland

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.