Letiště Praha

Online rezervace letenek:

Nejlevnější letenky z Prahy do předních světových metropolí

31. 05. 2011     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

V dnešním článku se zaměříme na nejlevnější letenky z Prahy do předních světových metropolí, jako jsou Ženeva, Madrid, Londýn, Kodaň, New York, Soul atd. Tentokrát jsme nehledali nejlevnější možnosti - zřejmě bychom v tom případě volili jiné odletové letiště než-li to v Praze. Podívejme se na letenky z pohledu cestujícího, který trvá na odletu z Prahy.

ČSA: přímá linka Praha-Poprad

03. 05. 2011     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Od prvního května zahajují České aerolinie provoz přímé linky z Letiště Praha do slovenského Popradu. Aerolinka bude mezi městy létat třikrát týdně a během hlavní letní sezóny připojí i čtvrtou frekvenci. Z Prahy spoje poletí každé úterý, čtvrtek a neděli vždy ve 22:00 s příletem do Popradu ve 23:25. V hlavní letní sezóně, tj. od 2. června do 3. září, bude přidán ještě polední sobotní let, který bude odlétat z Prahy ve 12:15.

Do Prahy častěji: aerolinky navyšují lety

16. 03. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

V posledních dnech ohlásilo hned několik aerolinek zvyšování počtu letů do našeho hlavního města Prahy. Například Air France se k tomuto kroku uchýlila po nečekaném ukončení code-sharingové spolupráce ze strany ČSA. Především kvůli obchodní klientele, která na této lince převažuje, zvýšily frekvenci letů na lince Praha – Brusel také Brussels Airlines.

Kde sehnat levné letenky do Paříže?

16. 03. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

V souvislosti s právě probíhající akcí letecké společnosti Smart Wings jsme provedli malé srovnání zpátečních letů do Paříže. Výchozím bodem cesty bylo zvoleno Letiště Praha. Na lince Praha – Paříž jsme tedy srovnávali cenu letenek aerolinky Smart Wings s cenami u easyJet, Air France a ČSA.

Aktuality z pražského letiště

31. 01. 2011     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Italská nízkonákladová letecká společnost Wind Jet zahájí od 29.3.2011 nové přímé spojení mezi Prahou a Rimini, které nahradí současný spoj Praha-Forli. Nová linka bude provozována dvakrát týdně - v úterý a v pátek, od 9.5.2011 pak v pondělí a v pátek letadly typu Airbus A320 pro 180 cestujících. Společnost Wind Jet v italském Rimini otevírá svoji novou základnu, ze které budou vypravovány spoje do 12 destinací. Cestující z Prahy budou mít možnost využít zejména návazných letů do Katánie a Palerma.

Nové spojení Praha – Kanada od Air Italy

28. 01. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Podle informací deníku airways.cz se mají čeští cestující na co těšit. Italská nízkonákladová společnost Air Italy totiž plánuje otevřít novou linku do Kanady. Spojení bude dostupné z Letiště Praha Ruzyně (PRG) na Letiště Hamilton (YHM) a to od 28. května až do 17. září 2011.

Spojení ČSA a Letiště Praha schváleno vládou

20. 01. 2011     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Český Aeroholding, tak zní název akciové společnosti, která vzniká po spojení Českých aerolinií (ČSA) a Letiště Praha. Fúze byla schválena na středečním zasedání vlády. Ministerstvo financí má nyní za úkol vytvořit obchodní společnost Český Aeroholding se základním kapitálem 50 milionů korun a rezervním fondem ve výši pět milionů.

Aktuálně: letiště Praha Ruzyně uzavřeno

01. 12. 2010     Rádi cestujeme     Trvalý odkaz

Sněhová nadílka uzavřela letiště v Praze Ruzyni. Aktuálně jsou zrušeny všechny lety do 5 hodiny ranní. Bude zrušeno zhruba 40 letů. Uvidíme, zda po uvedené hodině dojde k obnovení provozu letiště. Dnes jsme vás již informovali o uzavření dalších letišť - v Lyonu, Edinburghu, Frankfurtu či Ženevě. K seznamu přibyla nyní Praha, Dinard a do 00:30 irského času také Dublin.

Smart Wings omezují lety do Amsterdamu

29. 10. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Nedlouho poté, co Smart Wings začaly omezovat své nově představené lety do Bukurešti, aerolinka nyní přichází s dalším omezováním letů. Tentokrát dojde k rušení některých spojů z Letiště Praha do Amsterdamu. Omezování linek se dotkne zejména spojů pro měsíce listopad, prosinec a leden.

Letenky Praha – Brno zajistí CCA

09. 09. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Česká letecká společnost CCA (Central Continental Airlines) bude od začátku listopadu 2010 zajišťovat letenky Praha – Letiště Brno a nazpět. Navazuje tím na rušící se linku, kterou až do 31. října 2010 bude poskytovat ČSA. Společnost CCA plánuje zavést pro spojení Letiště Brno – Letiště Praha tři pravidelná spojení denně.

2 3 4 5 6


Téma: Letiště Praha

Aktuálně zde naleznete 119 článků na téma Letiště Praha.

Sponzorované odkazy


Letenky do Myanmaru (Barmy)

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.