ČSA snižuje váhový limit zavazadel na 20 kg

27. 10. 2008     Letenkář.cz

ČSA budou po cestujících vyžadovat, aby létali s lehčími kufry. Od 26. října 2008 totiž snižují váhový limit pro bezplatnou přepravu z 23 na 20 kilogramů v ekonomické třídě. Opatření o nižší hmotnosti zavazadel se nedotkne cestujících v obchodní třídě, majitelů věrnostních karet a také letů do USA a Kanady. „České aerolinie očekávají, že opatření povede ke snížení přepravované hmotnosti zavazadel, a tudíž k úsporám spotřeby paliva,“ ...

Štítky:
ČSA

Zdroj: Letenkář.cz

Online rezervace letenek:

 • Lufthansa snižuje od 16. 12. cenu “paliváku”

  (11.12.2008, Letenkář.cz) Letecká společnost Lufthansa oznámila, že u letenek zakoupených od 16. prosince 2008 sníží palivový příplate pro domácí a regionální linky o 3 eura na 21 eur, pro dálkové pak z 92 na 82 eur. Snížování ceny ropy se začíná pozitivně odrážet i na leteckém průmyslu, alespoň z pohledu klienta.

 • WizzAir snižuje frekvence některých letů

  (23.10.2009, Akční letenky.cz) Nízkonákladová letecká společnost WizzAir bude snižovat frenkvenci některých vybraných letůz České republiky. Nižší poptávka po letenkách je zejména ve slabší dny, tj. úterý s středu. Právě díky nízké poptávce sníží WizzAir frekvenci letů do Londýna, Milána, Bruselu i Říma. WizzAir bude naopak rošiřovat své působení v Polsku.

 • SkyEurope mění přepravní podmínky

  (26.08.2009, Akční letenky.cz) Letecká společnost SkyEurope oznámila změny v přepravních podmínkách, které vstupují v platnost počínaje dnešním dnem. Rezervace zakoupené před 25. 8. 2009 se řídí původními přepravními podmínkami. Změny se týkají zejména zavazadel. Povolená váha zapsaných zavazadel (checked baggage) se snižuje z 20 kg na 18 kg na osobu.

 • ČSA umožňují placení nadměrných zavazadel online

  (22.07.2009, Akční letenky.cz) Letecká společnost ČSA České Aeroline umožňují cestujícím platit online za zavazadla, která překračujcí limity standardních zavazadel. Přes novou aplikaci, kterou na svých stránkách nově umístily, si mohou cestující dokoupit nadváhu zavazadel až o třetinu levněji než na letišti. Limit pro nákup nadbytečných kilogramů online je 30 kg.


Sponzorované odkazy


Letenky do Botswany

Štítky

Zobrazit všechny štítky



Užitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.