Letišti Praha Ruzyně přestává stačit kapacita, dožaduje se další ranveje

17. 08. 2008     Letenkář.cz

Provoz na pražském letišti Ruzyně vzrostl od roku 2003 o 61 procent a současná maximální kapacita ruzyňské dráhy je 44 vzletů a přistání během hodiny. Organizačními úpravami lze dosáhnout do roku 2010 kapacity 48 vzletů a odletů. Jde však o mezní hodnotu.

Štítky:
Letiště Praha

Zdroj: Letenkář.cz

Online rezervace letenek:

 • Letiště Praha Ruzyně nabízí nové služby

  (27.05.2009, Akční letenky.cz) Letiště Praha Ruzyně nabízí pasažérům opět nové služby. Tentokrát svou nabídku rozšířilo o nově otevřenou restauraci Subway®, která se specializuje na „zdravější alternativu“ rychlého občerstvení. Nová restaurace však není zdaleka jedinou novinkou. V rámci dlouhodobého procesu zkvalitňování služeb pro cestující zavádí Letiště Praha Ruzyně také One Stop Security.

 • Ruzyně čeká svého jubilejního cestujícího

  (30.09.2008, Letenkář.cz) Pražským letištěm Ruzyně projde dnes podle jeho vedení letošní desetimiliontý cestující. Stane se tak o dva týdny dříve než v loňském roce a o 41 dnů dříve než v roce 2006, kdy letiště odbavilo deset milionů cestujících vůbec poprvé. Za celý rok se očekává více než 13 milionů cestujících. Letiště Ruzyně čeká v následujících měsících privatizace. Očekávaný výnos se pohybuje kolem sta miliard ...

 • Letiště Praha Ruzyně zavede WiFi zdarma

  (05.08.2009, Akční letenky.cz) Letiště Praha Ruzyně hodlá ve dvou terminálech (T1 a T2) zavést WiFi zdarma. Uvedly to financninoviny.cz. Přípravy na spuštění WiFi připojení probíhají v posledních dnech naplno, a dá se tak očekávat, že bude WiFi k dispozici během několika dnů.

 • Letiště Praha Ruzyně odbavilo rekordních 12,7 milionů pasažérů

  (07.01.2009, Letenkář.cz) I přes všeobecný útlum letecké dopravy, se podařilo letišti Praha Ruzyně zvýšit počet odbavených cestujících. Celkem jich podle předběžných údajů letištěm prošlo od ledna do prosince rekordních 12,7 milionu, o zhruba dvě procenta více než v roce 2007. Stejným tempem rostl také počet startů a přistání, kterých loni bylo 175 tisíc. Za nárůst letiště vděčí především úspěšné letní sezoně, kdy se počet ...


Sponzorované odkazy


Letenky do Běloruska

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.