Cestování letadlem

Online rezervace letenek:

Mobilní telefon: hrozba pro palubní bezpečnost?

23. 09. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Mobilní telefony se mohou zanedlouho objevit na seznamu věcí, které nesmíte mít s sebou v příručním zavazadle na palubě letadla. V USA se již údajně o limitních opatřeních pro mobilní telefony žhavě diskutuje.

Jak staré je letadlo, se kterým letíte?

02. 09. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Pro nadšené cestovatele a fanoušky letectví si pro vás Akční letenky opět připravily jednu lahůdku. Tentokrát vám představíme webový portál airframes. Zájemci si zde mohou zadat registrační značku/výrobní číslo letadla (např. G-EUPU) a v mžiku oka se dozví, že cestovat budou s Airbusem A-319, provozovaným aerolinkou British Airways a že letadlo bylo vyrobeno v roce 2000.

Strach z létání a tipy jak jej překonat

23. 08. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Víte, co má společného Marge Simpsonová, Whoopi Goldbergová či Kim Čong Il? Ano, hádáte správně, je to strach z létání také známý jako avia- či aerofóbie. Šáhněme si do svědomí, téměř každý z nás prožíváme při cestování letadlem jisté napětí. To je však přirozené. Horší je, pokud nás sužuje strach, který nás nějakým způsobem omezuje.

Když blesk udeří do letadla – hrozí nebezpečí?

19. 08. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Jak uvádí CNN, skutečnost, že blesk udeří do vašeho letadla, je vyšší než si myslíte. Odborníci z USA odhadují, že každé americké civilní letadlo je alespoň 1krát za rok udeřeno bleskem (a to bez jakýchkoliv větších následků).

Letecká přeprava zvířat – co je dobré vědět?

09. 08. 2010     Akční letenky.cz     Trvalý odkaz

Při cestování letadlem chceme sami sobě dopřát pocit bezpečí a pohodlí. To stejné chceme samozřejmě zajistit i pro své zvířecí mazlíčky. Pojďme se spolu nyní podívat na několik doporučení, která se týkají letecké přepravy našich zvířecích nejbližších. Tipy pro létání se zvířaty: Létání se zvířaty vždy zarezervujte dopředu. Nekrmte svého mazlíčka alespoň 6 hodin před plánovaným odletem.

Brusel zvažuje opětovné povolení tekutin v letadlech

06. 11. 2008     Letenkář.cz     Trvalý odkaz

Evropská unie zřejmě v dohledné době zruší přísná pravidla pro nošení tekutin do letadel. V současnosti si s sebou cestující na palubu mohou vzít jenom nádobky a gely s obsahem maximálně sto mililitrů tekutin. Pokud má pasažér více než jedno balení, musí se všechna vejít do uzavíratelného litrového sáčku. V roce 2010 by ale měly být na letištích k dispozici nové detektory, které ...

Jídlo za peníze nově již i na dálkových letech

25. 08. 2008     Letenkář.cz     Trvalý odkaz

Zvykli jste si na dálkových letech na komfort v podobě jídla a pití zdarma? Již brzy nejspíše o tento komfort přijdete. Jako první s touto novinkou přišla letecká společnost United Airlines. Od 1. října 2008 bude tato novinka zavedena v ekonomické třídě United Airlines na letech mezi Washingtonem a Evropou. Hladovci si budou muset připlatit od 6 do 9 dolarů za sendvič nebo salát.

1 2


Téma: Cestování letadlem

Aktuálně zde naleznete 17 článků na téma Cestování letadlem.

Sponzorované odkazy


Letenky do Thajska

Štítky

Zobrazit všechny štítkyUžitečné odkazy

Diskuze na Airways.cz
Diskuze o letenkách a aerolinkách.
PRG.aero
Oficiální web pražského letiště.
Letecká doprava
Letenky a letecká doprava v katalogu InFirmy.cz.
Nepravidelná slovesa
Před cestou si zopakujte anglická nepravidelná slovesa.
Levné letenky
Letenky do celého světa na Letuška.cz.